Založ si blog

Človek, ktorý si nevšimol november 89´ a obrana SR

Nemýlite sa, ide trojnásobného premiéra R. Fica. Jeho výrok o tom, že si nevšimol žiadny november 89 je notoricky známy. Rovnako tak blahosklonné reči o vlastnej birmovke.

Nadvihlo ma, keď začal pred pár dňami verejne kritizovať stav bezpečnosti SR v súvislosti s riešením pomoci nášmu susedovi v jeho ťažkej hodine. Po vypočutí jeho „prejavu“ o stavu bezpečnosti a obrany SR, stavu armády a jej vybavenia som prešiel niekoľkými psychickými fázami. Od stavu „tomu neverím“ cez stav letargie až po skutočný hnev. Napokon sa mi podarilo vrátiť do reality. Tým, ktorí nechápu, niekoľko poznámok:

  • bol to on, kto verejne povedal, že mu sú sociálne balíčky prednejšie, ako nejaký rozpočet na armádu.
  • bol to on, čo mal zo všetkých premiérov najväčšiu reálnu možnosť splniť záväzok SR zo zmluvy o pripojení k Washingtonskej zmluve o vynaložení 2% HDP na obranu krajiny a robil presný opak.
  • bol to on, kto po nie celkom vydarenom slávnostnom pochode po skončení vojenskej slávnosti pohoršene vyhlásil: a na toto mám dávať peniaze?
  • bol to on, komu každoročne referovali šéfovia rezortu obrany a stave armády…
  • bol to on…

Aale čo, má cenu sa tým zaoberať? Tých „Bol to on“ by bolo neúrekom. Jednoducho – že ho hanba nebije! Birmovka podľa cirkvi znamená zostúpenie ducha svätého na adepta birmovania. Nechcem v nijakom prípade uraziť kresťanov, no v tomto prípade je zjavné, že sa duch svätý trafil vedľa.

Napokon som sám seba presvedčil, že je potrebné upozorňovať na podobné nehoráznosti. Som skeptik v tom, že to zapôsobí na voličov v septembrových voľbách. Takí Ficovia si svojich fanatikov vždy nájdu. Matovičovia tiež. Ale robím to aj pre vlastnú psychohygienu… A čo keď predsa?

Ako sa Banáš, Chmelár a Danko úplne zhovadili

27.02.2023

Pôvodne som chcel odporučiť, aby si každý, kto má záujem pozrel reláciu TA3 Pozrime sa na to z piatka 24.2.2023. Hostia: Banáš, Chmelár, Danko na jednej strane, na druhej Dostál, Poliačik a ukrajinská dievčina. No pre zachovanie psychického zdravia to radšej nerobte. Nebudem sa venovať nezvládnutej atmosfére redaktorom, mňa zaujal obsah, spôsob a arogancia [...]

Ruský fašizmus (časť II)

06.08.2022

Na úvod je potrebné upozorniť, že na predchádzajúcom i na tomto mieste ide o porovnanie dvoch fašistických režimov. Kto očakával politologické definície, bude sklamaný. Základným východiskom je však predpoklad, že čitateľovi budú známe aspoň základné fakty o hitlerovskom režime v rokoch 1933-1945 v Nemecku. Ak tomu tak nie je, bolo by treba [...]

Ruský fašizmus (časť I.)

29.07.2022

Je nespochybniteľné, že Rusko najviac doplatilo na fašistickú agresiu z rokov 1941 – 1945. A to ľudsky, ekonomicky, ekologicky, morálne. Tiež sa nedá namietať proti faktu, že sa najviac zaslúžilo o porážku fašistického Nemecka na jar a výrazným spôsobom prispelo k porážke militaristického Japonska v lete 1945. Ale ak porovnáme politický systém, [...]

nemecko streľba polizei

Zrejme psychicky chorý muž v Kolíne na letisku autom vbehol do ľudí

24.03.2023 12:59

Muž narazil aj do niekoľkých áut.

Dzurinda

Modrí zatiaľ vyzbierali vyše 5000 podpisov na vznik strany

24.03.2023 12:51

Začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu.

lesný požiar

Je len marec, v Európe už horia lesy. V Španielsku evakuovali stovky ľudí

24.03.2023 12:34

Do hasenia požiaru nasadili asi 20 vrtuľníkov a lietadiel.

ÚPN, archív

ÚPN požiadal prokuratúru o spis k zásahu voči účastníkom Sviečkovej manifestácie

24.03.2023 12:31

Ústav pamäti národa priblížil, že Generálna prokuratúra mu doteraz neposkytla vyšetrovací spis v plnom rozsahu.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 12305x
Priemerná čítanosť článkov: 3076x

Autor blogu

Kategórie