Založ si blog

Prezidentské voľby sú o tom, či Slovensko zostane na mape Európy

Nikdy neboli voľby prezidenta SR také dôležité, ako sú tieto. Vzhľadom na nehorázne výsledky parlamentných volieb a situáciu v Európe bude budúci prezident rozhodovať najmä o tom, či sa Slovensko udrží na mape civilizovaných krajín alebo sa vráti do čias Slovenského štátu respektíve do čias ruského impéria.

Fico, Pelegrini a Danko so svojou polofašistickou svorkou nás obrovskou rýchlosťou vzďaľuje od jadra Európskej únie. Zostáva už iba najvyšší predstaviteľ, ktorý by mal mať schopnosť udržať nás tam kde sme sa 1.5.2004 s veľkou vehemenciou dostali. Aspoň formálne. Pripomínam, že sme do EÚ chceli sami. Lenže slovenskí občania teraz platia za neinformovaných a ignorantských voličov, ktorí zvolili zločincov a mafiánov do čela štátu a teraz za to treba platiť. Ale už nie skupina nadržaných dôchodkýň, ktorým Fico blahosklonne rozdáva napoly zhnité kvietky na MDŽ, platiť budeme všetci.

Naše postavenie vyzerá asi takto:

– začínajúca politická izolácia. Presadiť naše záujmy iba s podporou Orbána nebude možné, podpora Poľska či Česka sa stráca pre zradcovskú politiku Ficovej vlády.

– investori budú Slovensko obchádzať. Aj keď Raši bude každú miniinvestíciu vydávať za obrovský úspech, uveria mu iba oddané babky demokratky, ktorým príliš dlho chýbal tatko Mečiar.

– osobne pochybujem, že Ficom dlhodobo devastovaná obranyschopnosť štátu prežije jeho funkčné obdobie. Naivným občanom sa tu predkladá, že to bola Matovičova a Hegerova vláda, ktorá podporou Ukrajiny zapríčinila neschopnosť armády brániť aspoň vzdušný priestor. Cudne mlčia o skutočnosti, že už tento rok by dolietal posledný MiG-29 a systém S-300 by dodýchal spolu s nimi. Jedno je isté, bez odsunu tejto techniky na východ by nebola žiadna modernizácia, neboli by žiadne 2% HDP. Naďom rozbehnuté tendre sa tu vydávajú za zásluhu Fica a spol. Ale veď si spomeňme, ako trio Fico, Danko a Mečiar dlhé roky zvysoka kašľali na armádu! Vraj radšej sociálny štát ako bezpečnosť občanov. Veď nás predsa chráni NATO… Netrvalo im to príliš dlho, aby armádu zrazili na kolená. Vojaci si požičiavali uniformy, aby aspoň zopár ich mohlo nastúpiť na verejnú slávnosť, ak sa dostali raz do roka na strelnicu a vystrelili 3 náboje bolo dobre. Nebyť pomoci Ukrajine patrili by sme medzi tie krajiny, ktoré Trump hádže Putinovi do otvorenej a nenažranej papule. A aká je veľká dokazuje vystúpenie exprezidenta, terajšieho Putinovho zástupcu v bezpečnostnej rade Ruska D. Medvedeva, citujem: „Rusko nemá hranice…“. Otvorte konečne oči, dámy a páni voliči! Ozaj si tu chcete zopakovať roky 1939-1945, či sa vám cnie za ruskou „internacionálnou pomocou“ 1968-1989? Že bolo lepšie? Buďte aspoň trocha úprimní a priznajte si strach zo zmien, zo slobody, z vlastnej zodpovednosti! Istá pani Zora Macková to vyjadrovala vo vyše 20 dieloch svojho blogu, ako a prečo bude voliť Smer. Lenže z jej citových výlevov bol cítiť obrovský strach z toho, že veci sa menia a záleží na každom z nás, ako si svet okolo vytvárame.

Teda prezidentské voľby budú o tomto všetkom. Nejde o žiadny pokoj Slovensku či rovnováhu moci. Ide o prežitie Slovenska medzi krajinami EÚ, ide najmä o to, aby sme zostali na mape Európy. Pellegrini ako Ficovo pravé rebro bude možno prijímaný v treťom svete, Harabina by čakal iba odpor a posmech (teda okrem Moskvy, kde sa podľa svojich vlastných slov chystá na prvú návštevu), Danko môže vzbudiť iba ľútosť nad idiotizmom Slovákov.

Vlastnú budúcnosť máme v rukách sami. K parlamentným voľbám neprišla celá tretina prevažne mladých ľudí. Kým oni nepochopia, že sa tu hrá o ich vlastnú budúcnosť, pôjdeme iba smerom do vlastného bahna.

Ruské zverstvá – Dmytrivka

18.12.2023

Na Ukrajine je hneď niekoľko dedín s názvom Dmytrivka. Dokonca aj v samotnom okolí Kyjeva sú dve, vzdialené len 45 min jazdy autom. Dmitrivka, ukrajinská dedinka v boroďanskom rajóne so 150 obyvateľmi, 20 minút autom juhozápadne od centra Boroďanky. Tichá, chudobná dedinka, akých sú na Ukrajine tisícky. Dedinské domčeky, drevené ploty, jedna asfaltová cesta stredom dediny, [...]

Ruské vojnové zločiny pokračujú

11.12.2023

V priemere Rusi spáchajú 160 vojnových zločinov každý deň. Ministerstvo vnútra Ukrajiny už viac ako 21 mesiacov odoláva ruskej totálnej ozbrojenej agresii. Za tento čas policajní vyšetrovatelia zaznamenali viac ako 102 000 vojnových zločinov Ruskej federácie. Informoval o tom minister vnútra Ukrajiny Ihor Klymenko. „V priemere je to každý deň 160. Medzi nimi je [...]

Maďarsko, EÚ a NATO – je čas na slušný rozchod

03.12.2023

Maďarsko je v čase Orbánovej samovlády čiernou dierou Európy. Bojuje proti únii všetkými prostriedkami, často nemorálnymi. V ktorej časti civilizovaného sveta premiér verejne a trvalo verbálne vznáša územné nároky voči všetkým svojim susedom? Naozaj platí, že kde žije Maďar je Maďarsko? Nech zoberieme ktorúkoľvek oblasť fungovania EÚ, vždy je Maďarsko v [...]

vojna na Ukrajine, mierový summit vo Švajčiarsku, Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj získal 85 podpisov pod deklaráciu z mierového summitu. Viaceré veľké krajiny sa nepripojili

16.06.2024 14:43

Účastníci prvého summitu o mieri na Ukrajine vyzvali na návrat detí deportovaných Ruskom a na zapojenie "všetkých strán" do mierového procesu.

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini: Chcem byť silnou hlavou štátu, využijem svoje politické skúsenosti

16.06.2024 14:07

Nový prezident Peter Pellegrini považuje za svoju výhodu skutočnosť, že ako prvý politik v novodobej histórii zastával všetky tri najvyššie politické funkcie.

varechovy protest, protest proti interrupciam, umele prerusenie tehotenstva, interrupcie,

Interrupcií je na Slovensku najmenej za tri dekády. Ministerka zdravotníctva zvažuje schválenie interrupčnej tabletky

16.06.2024 12:35

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková si nechá v otázke interrupčnej tabletky poradiť od koaličných partnerov.

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 64507x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie