Založ si blog

Maďarsko, EÚ a NATO – je čas na slušný rozchod

Maďarsko je v čase Orbánovej samovlády čiernou dierou Európy. Bojuje proti únii všetkými prostriedkami, často nemorálnymi. V ktorej časti civilizovaného sveta premiér verejne a trvalo verbálne vznáša územné nároky voči všetkým svojim susedom? Naozaj platí, že kde žije Maďar je Maďarsko? Nech zoberieme ktorúkoľvek oblasť fungovania EÚ, vždy je Maďarsko v opozícii. To by ešte nebolo také zlé, no Orbán podkopáva samotné princípy a hodnoty, na ktorých je únia postavená. Demokracia, právny štát, spolupráca, jednota voči vonkajšiemu svetu. Prečo potom v tej „zlej“ únii je? A prečo ho únia trpí? Ak sa mu nepáči byť v takej únii, potom nech sa páči, rozíďme sa. Kto nezdieľa jej hodnoty, nepáči sa mu jej zahraničná politika, má právo na samostatnú existenciu. Jednoducho Maďarsko do únie nepatrí a je najvyšší čas pre slušný rozchod. Neočakávam, že Orbán je schopný urobiť to po čom túži sám, preto by mu mali ostatní členovia pomôcť vystúpiť. Ak nie, potom je namieste zastaviť právo hlasovania do doby, kým nenaberie sám odvahu odísť po vzore Brexitu.

V otázke NATO je postoj Maďarska ešte viac deštrukčný. Podpora ruských záujmov je vo vojenstve na úrovni zrady. Akoby Maďari zabudli na rok 1956 či 1968…

Priamou zradou na našej bezpečnosti je blokovanie vstupu jednej z najvyspelejších armád do našej aliancie – švédskej. Detinské výhovorky o nejakom nevýznamnom článku v regionálnej tlači sú slušne povedané smiešne. Namiesto nespochybniteľného posilnenia aliancie Maďarsko volí jej podkopávanie. Komu to slúži? Odpoveď poznáme všetci. Ide o najvyšší ruský zaujem zabrániť Švédsku vstúpiť do NATO. Rovnako odporom voči vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO prejavuje Orbán komu slúži. Lenže bez toho nebude Európa a my v nej bezpeční.

Eliminácia členstva Maďarska v EÚ s NATO sa nevyhnutne stane jednou z priorít európskej budúcnosti. A to napriek tomu, že ide o nášho suseda. Nie všetky štáty Európy sú v spoločných organizáciách a žijú podľa svojho. Ak chcú byť európske spoločenstvá životaschopné, musia v krátkej dobe vyriešiť maďarskú existenciu v nich. Je stále lepšie žiť vedľa seba ako priatelia, ako veční bojovníci proti sebe. Nám bielorusko-maďarská cesta nevyhovuje a ani nie je kompatibilná s európskou civilizáciou.

Prezidentské voľby sú o tom, či Slovensko zostane na mape Európy

12.03.2024

Nikdy neboli voľby prezidenta SR také dôležité, ako sú tieto. Vzhľadom na nehorázne výsledky parlamentných volieb a situáciu v Európe bude budúci prezident rozhodovať najmä o tom, či sa Slovensko udrží na mape civilizovaných krajín alebo sa vráti do čias Slovenského štátu respektíve do čias ruského impéria. Fico, Pelegrini a Danko so svojou polofašistickou svorkou [...]

Ruské zverstvá – Dmytrivka

18.12.2023

Na Ukrajine je hneď niekoľko dedín s názvom Dmytrivka. Dokonca aj v samotnom okolí Kyjeva sú dve, vzdialené len 45 min jazdy autom. Dmitrivka, ukrajinská dedinka v boroďanskom rajóne so 150 obyvateľmi, 20 minút autom juhozápadne od centra Boroďanky. Tichá, chudobná dedinka, akých sú na Ukrajine tisícky. Dedinské domčeky, drevené ploty, jedna asfaltová cesta stredom dediny, [...]

Ruské vojnové zločiny pokračujú

11.12.2023

V priemere Rusi spáchajú 160 vojnových zločinov každý deň. Ministerstvo vnútra Ukrajiny už viac ako 21 mesiacov odoláva ruskej totálnej ozbrojenej agresii. Za tento čas policajní vyšetrovatelia zaznamenali viac ako 102 000 vojnových zločinov Ruskej federácie. Informoval o tom minister vnútra Ukrajiny Ihor Klymenko. „V priemere je to každý deň 160. Medzi nimi je [...]

Macron

Macron sa chce vyhnúť 'neporiadku'. Počas olympijských hier ponechá centristickú úradnícku vládu

24.07.2024 06:57

Tesne pred jeho vystúpením si ľavicová koalícia, ktorá v tohtoročných parlamentných voľbách získala najviac hlasov, zvolila za premiérku Lucie Castetsovú.

Russia Ukraine

ONLINE: Ukrajina chce čo najskôr toľko vlastných rakiet, aby nebola závislá od spojencov

24.07.2024 06:30, aktualizované: 07:41

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil program výroby vlastných rakiet, aby sa krajina nemusela spoliehať len na spojencov.

Kamala Harrisová / Joe Biden /

Trumpov volebný tím podal sťažnosť proti Harrisovej za prebratie peňazí na kampaň od Bidena

24.07.2024 06:05

Volebný tím exprezidenta USA Trumpa tvrdí, že Kamala Harrisová nemôže legálne prevziať finančné prostriedky, ktoré vyzbieral prezident Joe Biden.

Harrisová

Slabá kandidátka? Harrisová už v jednom prieskume nad Trumpom vedie

24.07.2024 06:00

Demokratická viceprezidentka Kamala Harrisová má prezidentskú nomináciu v Demokratickej strane na dosah.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 65471x
Priemerná čítanosť článkov: 2728x

Autor blogu

Kategórie