Založ si blog

Ruské vojnové zločiny pokračujú

V priemere Rusi spáchajú 160 vojnových zločinov každý deň.

Ministerstvo vnútra Ukrajiny už viac ako 21 mesiacov odoláva ruskej totálnej ozbrojenej agresii. Za tento čas policajní vyšetrovatelia zaznamenali viac ako 102 000 vojnových zločinov Ruskej federácie. Informoval o tom minister vnútra Ukrajiny Ihor Klymenko.

„V priemere je to každý deň 160. Medzi nimi je ostreľovanie, streľba do civilistov, zneužívanie civilného obyvateľstva, sexuálne násilie, nezákonné deportácie, únosy ľudí, nezákonné obmedzovanie slobody. Kvôli ruskej ozbrojenej agresii neexistuje úplne bezpečné miesto na Ukrajine,“ poznamenal Klymenko.

Národná polícia Ukrajiny zasa neustále plní špeciálnu databázu „Vojnový zločinec“, kde sú vložené údaje všetkých identifikovaných osôb zúčastňujúcich sa na vojenskej agresii Ruskej federácie proti našej krajine. V súčasnosti má tento register viac ako 240 000 záznamov (ruskí vojenskí blogeri udávajú celkový počet ruských vojakov, zapájaných do agresie od 550 do 750 tisíc, pričom počet rotácií sa neustále znižuje. Polovica z nich je už z boja vyradená. Preto bol Putin nútený mobilizovať ďalších 170 tisíc a naháňať „dobrovoľníkov“ po celom Kaukaze a Sibíri, ktorí sú pod rôznymi zámienkami doslova vysadzovaní do lesov východnej Ukrajiny, odkiaľ niet úniku).

Minister ďalej pokračoval: „Zozbierané informácie sme zdieľali s našimi partnermi cez kanály Europolu a Interpolu a údaje si vymieňame aj na žiadosť jednotlivých krajín. Sme presvedčení, že každý, kto spáchal zločiny na ukrajinskom ľude, by mal byť potrestaný spravodlivým trestom. V žiadnej civilizovanej krajine títo vojnoví zločinci nebudú mať pokojný život“.

Príslušné európske spolu s ukrajinským postupne vyšetrujú a zverejňujú brutálne vojnové zločiny príslušníkov fašistickej ruskej armády.

Po preštudovaní viacerých zdrojov budem aj naďalej na tomto mieste postupne zverejňovať ruské zverstvá, aby aj naši občania vedeli, aké nebezpečenstvo hrozí nám a celej Európe.

✅ predplaťte si Ukrajinu TERAZ

Prezidentské voľby sú o tom, či Slovensko zostane na mape Európy

12.03.2024

Nikdy neboli voľby prezidenta SR také dôležité, ako sú tieto. Vzhľadom na nehorázne výsledky parlamentných volieb a situáciu v Európe bude budúci prezident rozhodovať najmä o tom, či sa Slovensko udrží na mape civilizovaných krajín alebo sa vráti do čias Slovenského štátu respektíve do čias ruského impéria. Fico, Pelegrini a Danko so svojou polofašistickou svorkou [...]

Ruské zverstvá – Dmytrivka

18.12.2023

Na Ukrajine je hneď niekoľko dedín s názvom Dmytrivka. Dokonca aj v samotnom okolí Kyjeva sú dve, vzdialené len 45 min jazdy autom. Dmitrivka, ukrajinská dedinka v boroďanskom rajóne so 150 obyvateľmi, 20 minút autom juhozápadne od centra Boroďanky. Tichá, chudobná dedinka, akých sú na Ukrajine tisícky. Dedinské domčeky, drevené ploty, jedna asfaltová cesta stredom dediny, [...]

Maďarsko, EÚ a NATO – je čas na slušný rozchod

03.12.2023

Maďarsko je v čase Orbánovej samovlády čiernou dierou Európy. Bojuje proti únii všetkými prostriedkami, často nemorálnymi. V ktorej časti civilizovaného sveta premiér verejne a trvalo verbálne vznáša územné nároky voči všetkým svojim susedom? Naozaj platí, že kde žije Maďar je Maďarsko? Nech zoberieme ktorúkoľvek oblasť fungovania EÚ, vždy je Maďarsko v [...]

vojna na Ukrajine, mierový summit vo Švajčiarsku, Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj získal 85 podpisov pod deklaráciu z mierového summitu. Viaceré veľké krajiny sa nepripojili

16.06.2024 14:43

Účastníci prvého summitu o mieri na Ukrajine vyzvali na návrat detí deportovaných Ruskom a na zapojenie "všetkých strán" do mierového procesu.

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini: Chcem byť silnou hlavou štátu, využijem svoje politické skúsenosti

16.06.2024 14:07

Nový prezident Peter Pellegrini považuje za svoju výhodu skutočnosť, že ako prvý politik v novodobej histórii zastával všetky tri najvyššie politické funkcie.

varechovy protest, protest proti interrupciam, umele prerusenie tehotenstva, interrupcie,

Interrupcií je na Slovensku najmenej za tri dekády. Ministerka zdravotníctva zvažuje schválenie interrupčnej tabletky

16.06.2024 12:35

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková si nechá v otázke interrupčnej tabletky poradiť od koaličných partnerov.

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 64505x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie