Založ si blog

Andrej Danko nás chce ochrániť. Pred čím?

Je neuveriteľné, čo všetko sú schopné vyprodukovať štáby politických strán a im spriaznené PR agentúry. Normálne som sa musel kúsok vrátiť, aby som sa presvedčil, či dobre vidím. Na veľkom plagáte sa vyníma hlava „veľkého“ Andreja (Danka) a pod ním: „Ochránime Slovensko!“

Pekné od nich, no pred čím nás chcú chrániť? Mimozemšťanov sme ešte nenašli, životné prostredie už je dokaličené tak, že ani ochranná ruka Andreja nepomôže (ani to nemá v pláne), covid tu bude aj tak. Po fakt hlbokom zamyslení som na to postupne prichádzal. Andrejovu ruku potrebujeme ako soľ.

Andrej nás zachráni pred západnou životnou úrovňou

Ľudkovia, nebojte sa, taká úroveň nám nehrozí (samozrejme okrem Andreja), takže tu bude mať ľahkú úlohu. Máme radi chudobu, svojvôľu štátnej moci, silný štát (rozumej silného vodcu) a strááášne dlhé a prázdne prejavy zaslúžilých bojovníkov za Slovensko. Najradšej žijeme na dlh (však veď to niekto za nás zaplatí, čo tam po tom, že to budú naše deti), nadchýňame sa pri rozkrádačke európskych peňazí (že sú tam aj naše prachy, no a čo…?). Proste západná úroveň nám nevonia. Neznášame demokratické princípy, sme radi v svojej bubline, ktorú nám vytvorili vodcovia. Prejaviť názor? Pochopiť hlbšie súvislosti? Pff, to je fakt nežiadúce, priam hodné opovrhnutia. Máme radi anonymitu, sivú farbu davu, v ktorej skrývame vlastnú tvár, vylievame si svoju frustráciu v bezmennom internete. Takže Andrej, tu máš fakt šancu aspoň niečo splniť.

Andrej – záchrana pred fungujúcim zdravotníctvom

No to by už bolo, keby sme tu mali úroveň napr. francúzskeho či rakúskeho zdravotníctva! Najlepšie by bolo, keby sme sa priblížili ruskému, už nám veľa nechýba. Špeciálne kliniky pre oligarchov – ak sa vôbec chcú unúvať dať sa liečiť doma, alebo výjazdovky do zahraničia, ak chcete, aby sa s vami narábalo ako s človekom. Ošarpané budovy, ponuré ambulancie, čakárne ako z temného filmu. Aby som však Andrejovi nekrivdil, zrejme mu bude vzorom poľské zdravotníctvo. Potrat by bol trestným činom, matka s odumretým plodom môže kľudne zomrieť. Veď čo, manžel si nájde inú… Tu má Andrej tiež veľkú šancu uspieť.

Andrejova čierna mora – vyspelé školstvo

Čo by to už bolo za vzdelávanie, keď by sa tu učili najnovšie vedecké poznatky, ak by boli žiaci vedení k tvorivému pochopeniu, ak by museli vysokoškoláci obhajovať svoje názory pred profesormi ústne! No uznajte, nie je krásne zadať písomné testy s výberom odpovedí? Je úžasné, keď študent môže zakrúžkovať a), b) či c) bez toho, aby pochopil zmysel otázky? Čo by to bolo za pohromu, keby sa žiakom dostalo čo to zo základov sexuálnej výchovy! No a existencia geyov a lesbičiek? Zakázané! Také u nás niet.

Andrej nastavuje hruď liberalizmu

Nie som si istý, či vôbec vie, čo to je. Že by sloboda jednotlivca, tolerencia, právo? Čisto pre Andreja – je odvodený od slova liberté, sloboda. Teda ak chce Andrej zastaviť liberalizmus, chce zastaviť slobodu každého z nás. Mimochodom, títo ultrakonzervatívci chcú diktovať všetkým všetko, ako treba žiť, ako rozmýšľať (radšej nerozmýšľať), ako sa správať, no sami si žijú v tom najliberálnejšom svete, užívajú si majetky, ohadzujú sa platinovými kartami vo vykričených domoch. Ja si ale myslím, že on už je tak zmagorený, že ani nevie, o čom točí.

Andrejov sen – kultúra podľa vzoru SNS

Ideálne by bolo, keby v každej dedinke fungovala bunka Matice slovenskej. Miestny farár ako predseda, člen strany (SNS) ako člen výboru a krčmárka Zuzka ako pokladníčka. Veď slovenský národ je ohrozený! Treba nastaviť vlastnú hruď na jeho záchranu. Pod obrazom veľkého vodcu dáme krčah piva, k tomu bibliu, trhací blok odpustkov a národ bude zachránený. Už nám chýbajú len uniformy (s výložkami)… Zakážeme dlhé vlasy, rock vyhlásime za škodlivú hudbu, nezabudneme ani na zákaz nejakej tej literatúry. Ale počkať, to som asi zablúdil v čase! Nemyslíte?

Takže Andrej, hor sa do boja! Zachráň Slovensko od prosperity, slobody, fungujúceho zdravotníctva či školstva, ochráň našu kultúru! Čo by sme si bez teba počali?

Voľby 2023. Oľano – chobotnica v štátnej správe

24.09.2023

Poznámka na úvod: ospravedlňujem sa za rozsiahlosť príspevku, ale na toľko prešľapov a chýb sa nedá reagovať stručne. Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti či priatelia. Je úplne jedno, aký názov si registrujú v registri strán. Vždy platí jedno: je to Matovič, Matovič, Matovič. Bez neho prestanú existovať, bez neho sa rozbehnú po krajine ako stádo bez [...]

Voľby 2023. Progresívne Slovensko – nádej pre všetkých

22.09.2023

Progresívne Slovensko zvolilo osvedčenú cestu európskych liberálov. Okrem individuálnej zodpovednosti každého človeka považujú za rovnako dôležité skupinovú aktivitu občanov až do úrovne riadenia štátu, majú presnú predstavu o fungovaní sociálneho systému (niekedy ju nie sú schopní dobre komunikovať), dôraz kladú na vzdelávací systém. Väčšinou sú [...]

Voľby 2023. Liberáli – Sloboda a Solidarita, dobrá voľba pre aktívnych a mladých ľudí

21.09.2023

Liberalizmus (odvodený od slova „sloboda“ – poznámka pre fanúšikov Smeru, Republiky či SNS) je na Slovensku v plienkach. Aj keď Sloboda a solidarita sú na vrcholnej politickej scéne už dlhšie, programovo obsiahli iba menšiu skupinu liberálnych voličov. Zvolili si cestu konzervatívneho liberalizmu, stali sa členmi konzervatívneho smeru v Európskom parlamente, [...]

Leyenová

Brusel: Odvediete viac, dostanete menej. Rozšírenie EÚ o nové krajiny vyjde na 256 miliárd eur

04.10.2023 17:56

Rozšírenie Európskej únie o deväť nových krajín vrátane Ukrajiny by aktuálnych členov stálo 256 miliárd eur, informuje denník The Guardian.

hranicny prechod Berg

Reportáž: Migračná vlna otriasa Schengenom. Susedné štáty spustili kontroly, ako vyzerá situácia na českých či poľských priechodoch?

04.10.2023 17:16

Pre migračnú krízu sú slovenské hranice prísnejšie strážené, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

Miroslav Výboh

Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o neprijatí obžaloby na podnikateľa Výboha

04.10.2023 15:47

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v novembri 2021 na podnikateľa obžalobu pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 45503x
Priemerná čítanosť článkov: 2395x

Autor blogu

Kategórie