Založ si blog

Voľby 2023 – Sme rodina. Sú normálni?

Sme rodina… No fakt, sú. V podstate jedna. Osobne by som chcel vedieť, ktorý kreativec prišiel na to, aby mali na bilboarde zmienku, že sú normálni. Treba však uznať, že oproti Matovičovi naozaj sú, len je to úsmevné práve pod „mordou“ Borisa.

Ako strana sú jednoznačne populisti, sami sa pasujú do pozície ľudovej strany. Programovo sú konzervatívni, pragmatickí a orientujú sa výlučne na populárne opatrenia.

Ich exekútorská amnestia je jeden škandál. Vo finále to dopadlo tak, že dlžníci neplatia exekútorom ani cent, nie to ešte istinu dlhu, no veritelia musia zaplatiť za skončenie exekúcie zo zákona namiesto dlžníka. A keď by ešte mal niekto naďalej chuť domôcť sa spravodlivosti, zaplať ešte raz. Jednoducho sa tu pestuje kultúra, že nasekať dlhy a kašlať na ich splácanie je normálne. Asi tak, ako ich partička? Sociálne odkázaní hromadne nakupovali mobily, na ktoré nemali a za ktoré ani nechceli nič platiť, operátori sa báli odmietnuť, aby ich nikto neobviňoval z diskriminácie. Užívali sa tu cudzie majetky, no a čo? Hlavne poľnohospodári, ktorí  po niekoľkoročnej súdnej ťahanici vysúdili náhrady, teraz platia exekučné poplatky za zrušenie exekúcií namiesto tých, čo nezákonne ťažili z ich majetku a ešte za to brali aj dotácie. Asi som nenormálny, keď celú túto amnestiu považujem za špinavosť.

Za Matoviča dostali do „portfólia“ rezort sociálnych vecí a rodiny. Za tri roky dokázali tak zauzliť systém sociálnych dávok, že už ani odborník nevie čo všetko a ako platí. Systém je postavený na nespočetných výnimkách, úradníci rozhodujú svojvoľne. Tým najbezbranejším – postihnutým deťom – nepriznávajú ani to, čo by im aspoň trocha uľahčilo život. A preto musia ich rodičia žobroniť na internete, aby svojim deťom získali aspoň polohovú posteľ…

Čo sa týka rodiny, patria do ultrakonzervatívneho tábora. Zábavné na tom je, že ich predseda žije tým najliberálnejším spôsobom… Niekto by povedal, že majú dvojakú tvár, ale já na to: kto si bez viny? (to je z filmu J).

Samostatnou kapitolou je ich agenda práva na nájomný byt. Jednak je to čistý populizmus a jednak na to nemáme. A oni to dobre vedia! Možno, že ich strana žije v bájnej Atlantíde a myslia si, že ostatní tiež, no tieto dva svety sa míňajú. A to o svetelný rok. Jednoducho, zo 100 000 nájomných bytov je iba bublina.

Ale zato majú experta na kultúru. Fakt ma pobavilo konštatovanie, že 2 roky členstva v Správnej rade Vysokej školy výtvarných umení stačí Borisovi na to, aby ovládol problémy mladých umelcov. Čo tým chcú povedať? Netuším. Asi to bude tak, ako s jeho diplomovkou. Rýchlokvašky nemám rád.

Vôbec, keď sa pozriete do ich programu, je to samé: nárok, zadarmo, dorovnať apod. Samé výdavky, ale skade na to zobrať? O tom cudne mlčia. Boris to celé nezatiahne, zasa to ostane na strednú vrstvu a ich dane s odvodmi. Je fakt veľmi náročné, udržať si psychickú pohodu pri čítaní ich 126 stránkového programu (podpisy nerátam). Hlavne, keď už ho viem konfrontovať so skutočnosťou. Sme rodina nie je strana, ktorá by dokázala znížiť dlhy štátu, znížiť odvody, ani nijako „uťahovať opasky“. To s potešením ponechajú iným. Ich koaličný potenciál je však veľký. Aby som nekrivdil – odmietli Matovičov nezmysel s päťstovkou za účasť vo voľbách, ale to urobili všetci. Vedia sa dobre prispôsobiť, takže po voľbách pôjdu s hocikým, kto im zabezpečí koláčik moci.

V oblasti medzinárodných vzťahov sľubovali audit členstva Slovenska v únii. Akosi ho niet. Chceli diskutovať o reforme únie najmä s Rakúskom, no okrem dovolenky v Alpách neviem o žiadnej ich aktivite. Ako pozitívum však vidím fakt, že naše členstvo v civilizovanom svete nespochybňujú. Aspoň niečo.

Sme rodina je voľbou pre tých, čo žijú dneškom, nepozerajú sa čo bude zajtra, čo majú radi silné slová a čo sa nezaujímajú o výsledky.

Voľby 2023. Oľano – chobotnica v štátnej správe

24.09.2023

Poznámka na úvod: ospravedlňujem sa za rozsiahlosť príspevku, ale na toľko prešľapov a chýb sa nedá reagovať stručne. Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti či priatelia. Je úplne jedno, aký názov si registrujú v registri strán. Vždy platí jedno: je to Matovič, Matovič, Matovič. Bez neho prestanú existovať, bez neho sa rozbehnú po krajine ako stádo bez [...]

Voľby 2023. Progresívne Slovensko – nádej pre všetkých

22.09.2023

Progresívne Slovensko zvolilo osvedčenú cestu európskych liberálov. Okrem individuálnej zodpovednosti každého človeka považujú za rovnako dôležité skupinovú aktivitu občanov až do úrovne riadenia štátu, majú presnú predstavu o fungovaní sociálneho systému (niekedy ju nie sú schopní dobre komunikovať), dôraz kladú na vzdelávací systém. Väčšinou sú [...]

Voľby 2023. Liberáli – Sloboda a Solidarita, dobrá voľba pre aktívnych a mladých ľudí

21.09.2023

Liberalizmus (odvodený od slova „sloboda“ – poznámka pre fanúšikov Smeru, Republiky či SNS) je na Slovensku v plienkach. Aj keď Sloboda a solidarita sú na vrcholnej politickej scéne už dlhšie, programovo obsiahli iba menšiu skupinu liberálnych voličov. Zvolili si cestu konzervatívneho liberalizmu, stali sa členmi konzervatívneho smeru v Európskom parlamente, [...]

Taliansko, havária, autobus

Tragádia pri Benátkach. Strhol autobus do hĺbky kolaps šéféra?

04.10.2023 18:18

„Kyvadlová doprava do Benátok,“ napísal vodič svoj posledný príspevok na Facebooku. Bol utorok, pol siedmej večer. O hodinu a štvrť neskôr sa autobus plný turistov zrútil z nadjazdu v Mestre, pevninskej dvojičke slávneho mesta na lagúne.

Leyenová

Brusel: Odvediete viac, dostanete menej. Rozšírenie EÚ o nové krajiny vyjde na 256 miliárd eur

04.10.2023 17:56

Rozšírenie Európskej únie o deväť nových krajín vrátane Ukrajiny by aktuálnych členov stálo 256 miliárd eur, informuje denník The Guardian.

hranicny prechod Berg

Reportáž: Migračná vlna otriasa Schengenom. Susedné štáty spustili kontroly, ako vyzerá situácia na českých či poľských priechodoch?

04.10.2023 17:16

Pre migračnú krízu sú slovenské hranice prísnejšie strážené, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 45509x
Priemerná čítanosť článkov: 2395x

Autor blogu

Kategórie