Založ si blog

Ruské vojnové zločiny pokračujú

V priemere Rusi spáchajú 160 vojnových zločinov každý deň.

Ministerstvo vnútra Ukrajiny už viac ako 21 mesiacov odoláva ruskej totálnej ozbrojenej agresii. Za tento čas policajní vyšetrovatelia zaznamenali viac ako 102 000 vojnových zločinov Ruskej federácie. Informoval o tom minister vnútra Ukrajiny Ihor Klymenko.

„V priemere je to každý deň 160. Medzi nimi je ostreľovanie, streľba do civilistov, zneužívanie civilného obyvateľstva, sexuálne násilie, nezákonné deportácie, únosy ľudí, nezákonné obmedzovanie slobody. Kvôli ruskej ozbrojenej agresii neexistuje úplne bezpečné miesto na Ukrajine,“ poznamenal Klymenko.

Národná polícia Ukrajiny zasa neustále plní špeciálnu databázu „Vojnový zločinec“, kde sú vložené údaje všetkých identifikovaných osôb zúčastňujúcich sa na vojenskej agresii Ruskej federácie proti našej krajine. V súčasnosti má tento register viac ako 240 000 záznamov (ruskí vojenskí blogeri udávajú celkový počet ruských vojakov, zapájaných do agresie od 550 do 750 tisíc, pričom počet rotácií sa neustále znižuje. Polovica z nich je už z boja vyradená. Preto bol Putin nútený mobilizovať ďalších 170 tisíc a naháňať „dobrovoľníkov“ po celom Kaukaze a Sibíri, ktorí sú pod rôznymi zámienkami doslova vysadzovaní do lesov východnej Ukrajiny, odkiaľ niet úniku).

Minister ďalej pokračoval: „Zozbierané informácie sme zdieľali s našimi partnermi cez kanály Europolu a Interpolu a údaje si vymieňame aj na žiadosť jednotlivých krajín. Sme presvedčení, že každý, kto spáchal zločiny na ukrajinskom ľude, by mal byť potrestaný spravodlivým trestom. V žiadnej civilizovanej krajine títo vojnoví zločinci nebudú mať pokojný život“.

Príslušné európske spolu s ukrajinským postupne vyšetrujú a zverejňujú brutálne vojnové zločiny príslušníkov fašistickej ruskej armády.

Po preštudovaní viacerých zdrojov budem aj naďalej na tomto mieste postupne zverejňovať ruské zverstvá, aby aj naši občania vedeli, aké nebezpečenstvo hrozí nám a celej Európe.

✅ predplaťte si Ukrajinu TERAZ

Ruské zverstvá – Dmytrivka

18.12.2023

Na Ukrajine je hneď niekoľko dedín s názvom Dmytrivka. Dokonca aj v samotnom okolí Kyjeva sú dve, vzdialené len 45 min jazdy autom. Dmitrivka, ukrajinská dedinka v boroďanskom rajóne so 150 obyvateľmi, 20 minút autom juhozápadne od centra Boroďanky. Tichá, chudobná dedinka, akých sú na Ukrajine tisícky. Dedinské domčeky, drevené ploty, jedna asfaltová cesta stredom dediny, [...]

Maďarsko, EÚ a NATO – je čas na slušný rozchod

03.12.2023

Maďarsko je v čase Orbánovej samovlády čiernou dierou Európy. Bojuje proti únii všetkými prostriedkami, často nemorálnymi. V ktorej časti civilizovaného sveta premiér verejne a trvalo verbálne vznáša územné nároky voči všetkým svojim susedom? Naozaj platí, že kde žije Maďar je Maďarsko? Nech zoberieme ktorúkoľvek oblasť fungovania EÚ, vždy je Maďarsko v [...]

Putinovej ofenzíve na Ukrajine bol zlomený väz

27.10.2023

9.10.2023 s veľkou pompou ohlásil osobne Jozif Visarionovič Putin pozemnú ofenzívu ruskej okupačnej armády na celom širokom fronte. Hlavné úsilie sústredil na šesť smerov: – severný: Kupjansk, Lyman, – stredný: Bachmut s hlavným úsilím na Andrijivku – južný: Avdijivka, Mariňka, Orichov. Svojim veliteľom zadal úlohu obsadiť celú správnu oblasť [...]

Russia Ukraine War BVP strieľa

Kyjevu ide o všetko. Šťastie sa od ukrajinskej armády odvrátilo, čelí ruskej prevahe v počte vojakov i zbraní

24.02.2024 15:55

Ukrajina zažila neúspechy po tom, ako dlho očakávaná letná protiofenzíva nepriniesla nijaké prielomy.

požiar, bratislava

Požiar v petržalskom paneláku: Svedkovia hovoria o výbuchu

24.02.2024 15:30

Plamene vyšľahli z balkóna jedného z bytov na prvom poschodí.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

Verím, že polícia vyšetrí všetky varianty pri vražde novinára, povedal premiér Fico

24.02.2024 14:12

Skonštatoval tiež, že vražda bola poprava, a odmieta zneužívanie smrti mladých ľudí na politické ciele.

Fico

Fico: SIS bude mať nové vedenie do 10 dní, na jej čelo musí prísť človek blízky koalícii

24.02.2024 13:52

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ Gašpara do čela SIS nevymenovala.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 58874x
Priemerná čítanosť článkov: 2560x

Autor blogu

Kategórie