Založ si blog

Voľby 2023. Hlas-SD – možnosť pre socialistických voličov

Strana Hlas-SD je protestný prejav voči Ficovej vulgárnej politike v Smere. Z hľadiska programu sú to v bledomodrom rovnaké tézy s mierne pozmenenými vetnými spojeniami. Ficov „sociálny štát“ vystriedal „silný štát“, nižšie ceny by chceli mať všetky strany. Zdravotníctvo na super úrovni a regionálne rozdiely sú už evergreenom, ktorý počúvame 30 rokov. Úprimne, nič nové…

Silný štát

Pre mnohých pekná predstava, netreba sa priveľmi snažiť, všetko vyrieši múdry štátny úradník. Je otázka, či tu nejde náhodou o predstavu „silný ja“, ktorá nakoniec vždy preváži. Hlas sa snaží presvedčiť, že tu ide o ekonomicky silný štát, no štát je silný iba natoľko, nakoľko sú silní jeho občania. A vôbec, keď počujem slovo „štát“, tak trocha mi vstávajú chlpy na nohách. Tu sa podáva téza, že štát je niečo nad ľuďmi, že je to múdry nadsamec, ktorý nás bude chrániť a starať sa o naše blaho. Veľmi nebezpečné pokračovanie oddeľovania štátu od jeho občanov!

Zdravotníctvo

Všetko už tu bolo. Len predstavitelia Hlasu sa boja vysloviť naHlas fakt, že zdravotná starostlivosť nie je bezplatná! Je to len ďalšia ukážka, ako sa štát (my) postaráme o vás (občanov), iba nám na to dajte svoje peniažky. Ale pokiaľ sa jasne nestanoví rozsah zdravotnej starostlivosti, hradený zo sociálneho poistenia, nezavedie možnosť pripoistenia a nestanovia minimálne záväzky medikov, študujúcich za peniaze daňových poplatníkov, pôjde zdravotníctvo z kolien do členkov. A to, bohužiaľ, ani Hlas nerieši.

A regionálne rozdiely?

Vždy boli a vždy budú. Problémom Slovenska je to, že na tejto úrovni stále existuje nerovnosť v prístupu k dopravnej infraštruktúre, službám, školstvu a zdravotníctvu. Od toho sa odvíja ochota podnikateľov vytvárať pracovné miesta, investorov prinášať nové možnosti, lepšie príležitosti pre mladé rodiny a pre deti rozvíjať svoje schopnosti. V súčasnej dobe sa deje opak a Hlas, ktorý sa nemôže zbaviť svojej minulosti v Smere k tomu asistuje. Rušia sa dopravné spoje, pošty, školy, nemocničné oddelenia, zatvárajú prevádzky. Ako teda chcete riešiť regionálne rozdiely? A čo s obrovskou korupciou v samospráve, neodvolateľnosťou starostov, ignoranciou zákonov, či svojvôľou v hospodárení? Nič. Samé kecy…

Je tu predsa jeden rozdiel

Na rozdiel od Smeru Hlas nespochybňuje Slovensko v EÚ ani potrebu zvyšovania obranyschopnosti krajiny. Nevedie krajinu do izolácie po vzore Maďarska, vidí budúcnosť SR v západnej civilizácii. Nevedie vulgárnu politiku a odmieta spoluprácu s rôzne podfarbenými fašistickými zoskupeniami. Tu je možné na rozdiel od Smeru hovoriť o sociálnej demokracii. Škoda, že ich cesty boli vyše 20 rokov spoločné.

Na Slovensku, tak ako v mnohých krajinách existujú socialistickí voliči. Pre nich je  Hlas-SD rozhodne lepšia voľba, ako Smer, ktorý pre spoluprácu s fašistami bude vylúčený zo strany európskych socialistov.

Voľby 2023. Oľano – chobotnica v štátnej správe

24.09.2023

Poznámka na úvod: ospravedlňujem sa za rozsiahlosť príspevku, ale na toľko prešľapov a chýb sa nedá reagovať stručne. Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti či priatelia. Je úplne jedno, aký názov si registrujú v registri strán. Vždy platí jedno: je to Matovič, Matovič, Matovič. Bez neho prestanú existovať, bez neho sa rozbehnú po krajine ako stádo bez [...]

Voľby 2023. Progresívne Slovensko – nádej pre všetkých

22.09.2023

Progresívne Slovensko zvolilo osvedčenú cestu európskych liberálov. Okrem individuálnej zodpovednosti každého človeka považujú za rovnako dôležité skupinovú aktivitu občanov až do úrovne riadenia štátu, majú presnú predstavu o fungovaní sociálneho systému (niekedy ju nie sú schopní dobre komunikovať), dôraz kladú na vzdelávací systém. Väčšinou sú [...]

Voľby 2023. Liberáli – Sloboda a Solidarita, dobrá voľba pre aktívnych a mladých ľudí

21.09.2023

Liberalizmus (odvodený od slova „sloboda“ – poznámka pre fanúšikov Smeru, Republiky či SNS) je na Slovensku v plienkach. Aj keď Sloboda a solidarita sú na vrcholnej politickej scéne už dlhšie, programovo obsiahli iba menšiu skupinu liberálnych voličov. Zvolili si cestu konzervatívneho liberalizmu, stali sa členmi konzervatívneho smeru v Európskom parlamente, [...]

Taliansko, havária, autobus

Tragádia pri Benátkach. Strhol autobus do hĺbky kolaps šéféra?

04.10.2023 18:18

„Kyvadlová doprava do Benátok,“ napísal vodič svoj posledný príspevok na Facebooku. Bol utorok, pol siedmej večer. O hodinu a štvrť neskôr sa autobus plný turistov zrútil z nadjazdu v Mestre, pevninskej dvojičke slávneho mesta na lagúne.

Leyenová

Brusel: Odvediete viac, dostanete menej. Rozšírenie EÚ o nové krajiny vyjde na 256 miliárd eur

04.10.2023 17:56

Rozšírenie Európskej únie o deväť nových krajín vrátane Ukrajiny by aktuálnych členov stálo 256 miliárd eur, informuje denník The Guardian.

hranicny prechod Berg

Reportáž: Migračná vlna otriasa Schengenom. Susedné štáty spustili kontroly, ako vyzerá situácia na českých či poľských priechodoch?

04.10.2023 17:16

Pre migračnú krízu sú slovenské hranice prísnejšie strážené, a to nielen zvnútra, ale aj zvonku.

Kevin McCarthy

Trumpovský radikalizmus sa šíri, republikáni sa požierajú navzájom. Odvolali si vlastného šéfa snemovne

04.10.2023 16:26

Americká Snemovňa reprezentantov si odvolala šéfa. Kevin McCarthy prišiel o post, keď ho zomlel puč vo vlastnej Republikánskej strane.

dubrava26

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 45509x
Priemerná čítanosť článkov: 2395x

Autor blogu

Kategórie